Asociația Parentibus Alumnorum
Despre asociație
![Picture](https://liceuladventist.ro/wp-content/uploads/2015/04/67F3F4728A7E1EE0D41B5F00BF650076E67E200CC98451EF9Epimgpsh_fullsize_distr.png)
Asociația Parentibus Alumnorum este o organizație formată din părinții elevilor care frecventează Liceul Teologic Adventist „Ștefan Demetrescu” din București. Scopul acestei asociații este de a sprijini și de a colabora cu școala pentru a le oferi elevilor o educație de calitate și o experiență pozitivă în timpul școlii. Asociația poate organiza evenimente și activități în vederea strângerii de fonduri pentru școală, precum și pentru a crea oportunități de comunicare și de colaborare între părinți, elevi și personalul școlii.
Obiective
![Picture](https://liceuladventist.ro/wp-content/uploads/2015/04/67F3F4728A7E1EE0D41B5F00BF650076E67E200CC98451EF9Epimgpsh_fullsize_distr.png)