Tematica pentru diferențe

UPDATE:

Tematică diferențe Informatică:
Clasa A IX-A, A X-A, A XI-A (în document găsiți informații pentru toate clasele)

____

Examenul de diferență la informatică se va susține în data de 1 septembrie.
Toate examenele încep la ora 9:00 și se vor susține, conform datelor stabilite, în locația din Vitan Bârzești.

____

Elevii care au solicitat un transfer la Liceul Teologic Adventist se pot prezenta la diferențe în săptămâna 30 august – 3 septembrie conform următorului calendar:

31 august – Muzică bisericească, Educație muzicală/Artistică (pentru profil teologie)
1 – 2 septembrie – Discipline teologice (pentru profil teologie)
1 septembrie – Latină (pentru profil filologie)
2 septembrie – Matematică (pentru profil matematică-informatică)

Elevii care nu schimbă profilul sau specializarea (de exemplu, vin de la matematică-informatică și se transferă tot la matematică-informatică), vor fi și ei evaluați la disciplinele de profil pentru stabilirea nivelului de cunoștințe pe care le posedă.

Pentru cei care au solicitat înscriere în clasa a IX a la profilul teologic, tematica o găsiți AICI.

Tematica pentru diferențe o găsiți accesând următoarele link-uri:

Diferențe Muzică bisericească:
Clasa A X-A

Diferențe Educație muzicală:
Clasa A X-A

Diferențe Latină:

Diferențe Discipline teologice:
Vedeți întreaga tematică printr-un click AICI

Diferențe Matematică:
Clasa A X-A susține examen din materia de A IX-A
Clasa A XI-A
Pentru examenul de diferență clasa a XI-a este necesară și tematica din clasa a IX-a.
Clasa A XII-A

Informații actualizate mai puteți găsi accesând următorul LINK.

Pentru informații suplimentare puteți suna la numărul de telefon 0213 345 015 în zilele de 24 și 25 august.

www.vacantescolare.ro